Приватне акціонерне товариство "Агрохолдинг Авангард"

     
 

Річний звіт за 2012 рік

12. Опис бізнесу

Важливі події розвитку (в тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ) ПАТ "Птахогосподарство "Червоний прапор" створене на територiї Перевальського району Луганської областi, на мiсцi радгоспу "Червоний Прапор". Радгосп "Червоний прапор" був органiзований у 1930 роцi на землях держфонду i землях сiл Ганнiвка, Сабiвка, Краснопiлля. У травнi 1952 р. до нього був приєднаний радгосп "Сергiєвський", а з 1957 року землi колгоспу iм. Куйбишева та колгоспу iм. кiрова. В 1961 роцi були приєднанi землi училища механiзацiї сiльського господарства № 2. таким чином, радгосп став великим пiдприємством, в яке увiйшли п'ять вiддiлкiв. У квiтнi 1963 р. згiдно наказу Мiнiстерства виробництва та заготовок с/г продуктiв УРСР, радгосп "Червоний Прапор" було передано у пiдвласнiсть "Укрптахопрома". З цього часу господарство почало iменуватися Червонопрапорной птахофабрикой. Згiдно з наказом Держагропрому УРСР вiд 12 липня 1990 року та виробничого об'єднання птахiвничої промисловостi Луганськптахопром" вiд 9 серпня 1990 р. № 88 Червонопрапорна птахофабрика переiменована в "Птахорадгосп "Чевонопрапорний". У процесi приватизацiї у вереснi 1996 року, птахорадгосп "Червонопрапорний"перетворено у вiдкрите акцiонерне товариство "Птахогосподарство "Червоний прапор" згiдно з Порядком перетворення в процесi приватизацiї державних пiдприємств у вiдкрите акцiонерне товариство, затвердженого постановою Кабiнета мiнiстрiв України вiд 7.12.92 р. № 686. Згiдно Закону про акцiонернi товариства позачерговими загальними зборами 06.12.2010 року прийнято рiшенняпро переiменування Вiдкритого акцiонерного товариства "Птахогосподарство "Червоний прапор" у Публiчне акцiонерне товариство "Птахогосподарство "Червоний прапор", внесено змiни та затверджено новий статут, внутрiшнi положення, переобрано виконавчий орган та Наглядову раду.
Організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі у відповідності з попереднім звітним періодом ПАТ "Птахогосподарство "Червоний прапор" - акцiонерне товариство, що об"єднує в однiй органiзацiйнiй структурi рiзнi ланки єдиного виробничо-технiчного циклу : пiдроздiли по утриманню птицi, забою та переробцi м"яса птицi, технологiчному обслуговуванню, з метою отримання рiзноманiтноїпродукцiї птахiвництва : яйця столовi, м"ясо у свiжому виглядi, м"ясопродукти, яєчний порошок. територiя господарства згiдно ветеринарно-санiтарних вимог подiляється на зони : утримання дорослої птицi; допомiжнi господарства ( кормоцех, автопарк, машино-тракторний парк, ремонтна майстерня, ветблок, очиснi споруди та пiдсобнi господарства ( цех по виготовленню сухого яєчного порошку, санiтарно-забiйний цех, цех по виготовленню м"ясокiсткового борошна. 13.04.2007 року Перевальською РДА за номером 13731020000000504 зареєстровано юридичну особу ДП "Птахофабрика "Червоний прапор", засновником якого є ВАт "Птахогосподарство "Червоний Прапор". Юридична адреса ДП "Птахофабрика "Червоний прапор : Луганська обл., Перевальський район, с. Червоний прапор, вул. Фабрична, 31, Фiлiй, представництв та iнших вiдокремлених структурних пiдроздiлiв товариство не має. Змiн в органiзацiйнiй структурi у порiвняннi з попереднiм звiтним роком не було.
Будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій Пропозицiй щодо реорганiзацiї з боку третiх осiб у 2012 роцi не було.
Опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо) Фiнансова звiтнiсть за 2012 рiк сформована згiдно з Положеннями (стандартами) бухгалтерського облiку в Українi та вiдповiдно з Законом України вiд 16.07.1999 року № 996-ХIV та iнструкцiї про застосування Плану розрахункiв бухгалтерського облiку та наказу голови правлiння ПАТ. З метою складання фiнансової звiтностi були використанi такi принципи облiкової полiтики : Основнi засоби вiдображенi за фактичними витратами на їх придбання, установку та iнше з урахуванням сум декiлькох обов"язкових iндексацiй, якi були проведенi за рiшенням кабiнету мiнiстрiв України, починаючи з 1992 року. Для нарахування амортизацiї 9зносу) застосовувались норми i методи, якi передбаченi подаковим законодавством. Запаси включають матерiали, паливо, запчастини, МШП, якi облiковуються за собiвартiстю придбання. Одиницею запасiв є кожне найменування цiнностей. Встановлено межу суттєвостi для оприбуткування МШП в сумi 50 гривень. Цiнностi, придбанi нижче цiєї вартостi, списуються на витрати пiдприємства, не оприбукованi до складу активiв. МШП, вартiстю бiльше 500 гривень за одиницю, та сроком служби бiльше одного року вiдображаються на рахунку "Малоцiннi необоротнi активи". Дебiторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги вiдображається за реальною вартiстю. Безнадiйна дебiторська заборгованiсть, щодо якої iснує впевненiсть щодо її неповернення боржниками, списується на поточнi витрати пiдприємства. для визначення доходу вiд реалiзацiї робiт, послуг використовується метод нарахування, тобто доходи товариства визначаються на дату вiдвантаження продукцiї. Бухгалтерський облiк податку на додану вартiсть здiйснювався у вiдповiдностi з записами, якi витiкають iз даних податкового облiку у вiдповiдностi з податковим законодавством. фiнансовi iнвестицiї, якi облiковуються за методом участi в капiталi iнших пiдприємств, на дату балансу вiдображаються по вартостi, яка визначається з урахуванням змiн загальної суми власного капiталу об"єкту iнвестування.
Текст аудиторського висновку








АУДИТОРСЬКИЙ ВИСНОВОК
незалежної аудиторської фiрми
"АУДИТ - СЕРВIС IНК"



щодо фiнансової звiтностi
публiчного акцiонерного товариства
«Птахогосподарство “Червоний Прапор»
станом на 31.12.2012р.




Загальним зборам акцiонерiв та Правлiнню ПАТ «Птахогосподарство “Червоний Прапор»
НКЦПФР


м. Iвано-Франкiвськ


1. Вступний параграф

Ми провели аудит фiнансової звiтностi Публiчного акцiонерного товариства «Птахогосподарство “Червоний Прапор» (далi – Товариство, код за ЄДРПОУ 00851519; мiсцезнаходження: 94320, Україна, Луганська область, Перевальський район, с-ще Червоний Прапор, вул. Фабрична, б. 31; дата та номер державної реєстрацiї 17.12.1991р. № 1 373 105 0005 000007), яка включає Баланс станом на 31 грудня 2012 року, Звiт про фiнансовi результати, Звiт про рух грошових коштiв, Звiт про власний капiтал за рiк, що минув на зазначену дату, Примiтки до рiчної фiнансової звiтностi, опис важливих аспектiв облiкової полiтики та iншi пояснювальнi акти.

Ми провели аудит у вiдповiдностi з вимогами та положеннями Закону України «Про аудиторську дiяльнiсть» (зi змiнами та доповненнями) вiд 22.04.1993 №3125-ХII, Закону України «Про акцiонернi товариства» (зi змiнами та доповненнями) вiд 17.09.2008 №514-VI, iнших законодавчих актiв України та у вiдповiдностi з вимогами Мiжнародних стандартiв контролю якостi , аудиту, огляду, iншого надання впевненостi та супутнiх послуг (далi – МСА), прийнятих в якостi нацiональних стандартiв аудиту рiшенням Аудиторської палати України вiд 18 квiтня 2003 року №122, в тому числi у вiдповiдностi iз МСА №700 «Формулювання думки та надання звiту щодо фiнансової звiтностi», МСА 705 «Модифiкацiя думки у звiтi незалежного аудитора», МСА 706 «Пояснювальнi параграфи та параграфи з iнших питань у звiтi незалежного аудитора».

Аудит включає перевiрку шляхом тестування доказiв, якi пiдтверджують суми й розкриття iнформацiї у фiнансових звiтах, а також оцiнку i застосованих принципiв бухгалтерського облiку й суттєвих попереднiх оцiнок, здiйснених управлiнським персоналом, а також оцiнку загального подання фiнансових звiтiв.

Згiдно Вимог до аудиторського висновку при розкриттi iнформацiї емiтентами цiнних паперiв (крiм емiтентiв облiгацiй мiсцевої позики), затверджених Рiшенням Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку вiд 29.09.2011 №1360 та Положення про розкриття iнформацiї емiтентами цiнних паперiв, затвердженого рiшенням Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку вiд 19.12.2006р. №1591 були виконанi аудиторськi процедури задля отримання аудиторських доказiв стосовно сум i розкриття:

- вiдповiдностi вартостi чистих активiв вимогам чинного законодавства, а саме частинi третiй статтi 155 ЦКУ вiд 16.01.2003р.;
- виконання значних правочинiв (10% i бiльше вартостi активiв Товариства за даними останньої рiчної фiнансової звiтностi) вiдповiдно до ЗУ «Про акцiонернi товариства»;
- iдентифiкацiї та оцiнки аудитором ризикiв суттєвого викривлення фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства (МСК 240 «вiдповiдальнiсть аудитора, що стосується шахрайства при аудитi фiнансової звiтностi»);
- наявностi суттєвих невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту, та iншою iнформацiєю, що розкривається емiтентом цiнних паперiв та подається до комiсiї разом з фiнансовою звiтнiстю (МСА 720 «Вiдповiдальнiсть аудитора щодо iншої iнформацiї в документах, що мiстять перевiрену аудитором фiнансову звiтнiсть»);
- стану корпоративного управлiння, у тому числi внутрiшнього аудиту вiдповiдно до Закону України «Про акцiонернi товариства».

2. Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу

Управлiнський персонал Товариства несе вiдповiдальнiсть за складання i достовiрне подання цiєї фiнансової звiтностi у вiдповiдностi до законодавства України та Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi (МСФЗ), а також органiзацiї бухгалтерського облiку та звiтностi в Товариствi та за такий внутрiшнiй контроль, який управлiнський персонал визначає потрiбним для того, щоб забезпечити складання фiнансової звiтностi, що не мiстить суттєвих викривлень унаслiдок шахрайства або помилки.

3. Вiдповiдальнiсть аудитора
Вiдповiдальнiстю аудитора є висловлення думки щодо цiєї фiнансової звiтностi на основi результатiв проведеного нами аудиту. Ми провели аудит вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв контролю якостi, аудиту, огляду, iншого надання впевненостi та супутнiх послуг. Цi стандарти вимагають вiд нас дотримання вiдповiдних етичних вимог, а також планування й виконання аудиту для отримання достатньої впевненостi, що фiнансова звiтнiсть не мiстить суттєвих викривлень.
Аудит передбачає виконання аудиторських процедур для отримання аудиторських доказiв щодо сум i розкриттiв у фiнансовiй звiтностi. Вибiр процедур залежить вiд судження аудитора, включаючи оцiнку ризикiв суттєвих викривлень фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства або помилок. Виконуючи оцiнку цих ризикiв, аудитор розглядає заходи внутрiшнього контролю, що стосуються складання та достовiрного подання суб’єктом господарювання фiнансової звiтностi, з метою розробки аудиторських процедур, якi вiдповiдають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективностi внутрiшнього контролю суб'єкта господарювання. Аудит включає також оцiнку вiдповiдностi використаної облiкової полiтики, прийнятнiсть облiкових оцiнок, виконаних управлiнським персоналом, та оцiнку загального подання фiнансової звiтностi.
Ми вважаємо, що отримали достатнi та прийнятнi аудиторськi докази для висловлення нашої думки.
4. Висловлення думки
На нашу думку, фiнансова звiтнiсть вiдображає достовiрно в усiх суттєвих аспектах фiнансовий стан пiдприємства на кiнець дня 31.12.2012 р., його фiнансовi результати та рух грошових коштiв за рiк, що закiнчився на зазначену дату, вiдповiдно до нормативних вимог щодо органiзацiї бухгалтерського облiку та звiтностi, законодавства України, облiкової полiтики Товариства.




5. Розкриття iнформацiї вiдповiдно до вимог Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку згiдно Рiшення № 1360 вiд 29.09.2011 року „Про затвердження Вимог до аудиторського висновку при розкриттi iнформацiї емiтентами цiнних паперiв (крiм емiтентiв облiгацiй мiсцевих позик)”.

5.1 Загальна iнформацiя про Товариство

Товариство засноване вiдповiдно до Рiшення Регiонального вiддiлення фонду Державного майна України по Луганськiй областi вiд 12.09.1996 р. № 1551 шляхом перетворення Державного пiдприємства птахорадгоспу «Червонопрапорний», у Вiдкрите акцiонерне товариство «Птахогосподарство «Червоний Прапор», згiдно Закону України «Про особливостi приватизацiї майна у агропромисловому комплексi» вiд 10.07.1996 р. згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України «Про затвердження порядку перетворення в процесi приватизацiї державних пiдприємств у Вiдкритi акцiонернi товариства» вiд 07.12.1992 р. № 686.
Найменування Вiдкрите акцiонерне товариство «Птахогосподарство «Червоний Прапор» змiнено на Публiчне акцiонерне товариство «Птахогосподарство «Червоний Прапор» на пiдставi Протоколу Загальних зборiв вiд 06 грудня 2010 року №1 та Закону України «Про акцiонернi товариства» (змiна зареєстрована державним реєстратором 13.12.2010р. № 1 373 105 0037 00007). ПАТ „Птахогосподарство “Червоний Прапор” є правонаступником ВАТ „Птахогосподарство “Червоний Прапор” , всiх його прав та зобов’язань.
Нова редакцiя статуту затверджена Загальними зборами акцiонерiв вiд 18.04.2012р. (Протокол №1) та зареєстрована державним реєстратором 15.06.2012р. № 1 373 105 0040 00007.

5.2 Стан бухгалтерського облiку в Товариствi
Бухгалтерський облiк ведеться вiдповiдно до Закону України “Про бухгалтерський облiк i фiнансову звiтнiсть в Українi ” вiд 16.07.1999 р. за № 996–ХIV з урахуванням вимог нацiональних Положень (стандартiв бухгалтерського облiку (П(с)БО).
Бухгалтерський облiк ведеться по журнально-ордернiй формi iз застосуванням комп'ютерної технiки.
Облiковою полiтикою Товариства, затвердженою наказом директора, визначено сукупнiсть принципiв, методiв, якi використовуються Товариством для складання i надання фiнансової звiтностi вiдповiдно до п. 23 П(С)БО №1 «Загальнi вимоги до фiнансової звiтностi».
Задовiльний стан бухгалтерського облiку в Товариствi забезпечив своєчасне складання та подання до вiдповiдних iнстанцiй фiнансової, податкової та статистичної звiтностi.
Аудиторами перевiрено i пiдтверджується вiдповiднiсть даних фiнансової звiтностi даним облiку та вiдповiднiсть даних окремих форм звiтностi один до одного.
Бухгалтерський облiк ведеться згiдно вимог нацiональних Положень (стандартiв) бухгалтерського облiку (П(с)БО), а рiчна фiнансова звiтнiсть складена шляхом трансформацiї даних бухгалтерського облiку вiдповiдно до вимог МСФЗ.
Внаслiдок такої трансформацiї рiчна фiнансова звiтнiсть в основному вiдповiдає концептуальнiй основi МСФЗ.

5.3 Вiдповiднiсть вартостi чистих активiв вимогам чинного законодавства

За результатами господарської дiяльностi у 2012 р. Товариством отримано чистий прибуток у сумi 143 570 тис.грн. Сума нерозподiленого прибутку становить – 479 316 тис. грн. Результат дiяльностi пiдтверджується первинними документами.

Вартiсть чистих активiв станом на 31.12.2012р. складає – 518 944 тис. грн, що бiльше статутного капiталу на 479 316 тис грн. Це вiдповiдає вимогам п. 3 ст. 155 ЦКУ вiд 16.01.2003р.

5.4 Виконання Товариством значних правочинiв вiдповiдно до Закону України «Про акцiонернi товариства»

Виконання значних правочинiв (10 i бiльше вiдсоткiв вартостi активiв Товариства за даними останньої рiчної фiнансової звiтностi) вiдповiдно до Закону України «Про акцiонернi товариства» протягом звiтного року у Товариствi мало мiсце. Таке виконання в облiку вiдображено правильно, не суперечить статуту та чинному законодавству.

5.5 Стан корпоративного управлiння в тому числi внутрiшнього контролю i аудиту

У вiдповiдностi до статуту та ст..32 ЗУ «Про акцiонернi товариства» органами управлiння Товариством є:

? Загальнi збори акцiонерiв;
? Наглядова рада Товариства;
? Виконавчий орган: одноособовий – Директор.
Органи контролю:
? Ревiзiйна комiсiя.

Вищим органом управлiння Товариства є Загальнi збори акцiонерiв, до компетенцiї якого належить, зокрема:

- визначення основних напрямiв дiяльностi Товариства;
- внесення змiн до статуту Товариства;
- прийняття рiшення про анулювання викуплених акцiй, змiну типу Товариства, розмiщення акцiй, збiльшення, або зменшення статутного капiталу Товариства, тощо.

Голосування i винесення рiшень на Загальних зборах здiйснюється за принципом: одна голосуюча акцiя надає акцiонеру один голос.
В перервi мiж проведенням Загальних зборiв органом, який представляє iнтереси акцiонерiв, контролює та регулює дiяльнiсть товариства, є Наглядова Рада Товариства.
Основнi функцiї та компетенцiя Наглядової Ради Товариства:
• внесення пропозицiй Загальним Зборам Акцiонерiв;
• обрання аудитора Товариства та визначення умов договору, що укладатиметься з ним, встановлення розмiру оплати його послуг;
• прийняття рiшення про вчинення значного правочину, якщо ринкова вартiсть майна, робiт або послуг, що є предметом такого правочину, становить вiд 10 до 25 вiдсоткiв вартостi активiв за даними останньої рiчної фiнансової звiтностi Товариства;
• визначення ймовiрностi визнання Товариства неплатоспроможним внаслiдок прийняття ним на себе зобов'язань або їх виконання, у тому числi внаслiдок виплати дивiдендiв або викупу акцiй;
• прийняття рiшення про обрання оцiнювача майна Товариства та затвердження умов договору, що укладатиметься з ним, встановлення розмiру оплати його послуг;
• прийняття рiшення про обрання (замiну) зберiгача та депозитарiю цiнних паперiв та затвердження умов договору, що укладатиметься з ним, встановлення розмiру оплати його послуг;
• вирiшення iнших питань, що належать до компетенцiї Наглядової ради згiдно з статутом Товариства.

Виконавчим органом Товариства, що здiйснює керiвництво його поточною дiяльнiстю, є Директор. Директор обирається (призначається ) Наглядовою радою бiльшiстю голосiв членiв Наглядової ради, якi беруть участь у засiданнi, строком не бiльше як на 3 (три) роки, i може переобиратися необмежену кiлькiсть разiв.
Основнi обов’язки та компетенцiя Директора Товариства:
• органiзацiя виконання рiшень Загальних зборiв Акцiонерiв та Наглядової Ради;
• розробка основних напрямiв розвитку;
• вирiшення питань органiзацiї поточного облiку та контролю, своєчасного подання звiтностi.

Контроль за фiнансовою дiяльнiстю Товариства здiйснює Ревiзiйна комiсiя, яка щорiчно звiтує перед Загальними Зборами.
Ревiзiйна комiсiя обирається рiчними Загальними зборами на перiод до дати проведення наступних рiчних Загальних зборiв у кiлькостi 3 (трьох) осiб строком на 3 роки..

Повноваження та основнi обов’язки Ревiзiйної комiсiї:
• Здiйснення контролю за дiяльнiстю Товариства;
• Пiдготовка та доведення до вiдома Загальних зборiв акцiонерiв результатiв перевiрок фiнансово-господарської дiяльностi.

Статутом i штатним розписом посада внутрiшнього аудитора не передбачена.

Аудитори вважають, що система управлiння Товариства є достатньо дiєвою та вiдповiдає вимогам НКЦПФР та статуту.

5.6 Оцiнка ризикiв суттєвого викривлення фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства

При проведеннi аудиту, ми не встановили моменти приховування, змови, пiдробки, навмисного не вiдображення операцiй в облiку, якi є елементами шахрайства, тому аудитори мають право сприймати надану iнформацiю, записи i документи як достовiрнi.
Однак, аудитори мають думку, з певною часткою професiйного скептицизму, що пiсля перевiрки можуть виникнути обставини, якi викличуть питання щодо наявностi шахрайства та помилки.


5.7 Вiдповiднiсть iнформацiї фiнансової звiтностi iншiй iнформацiї, що розкривається Товариством

Суттєвих невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту, та iншою iнформацiєю, що розкривається емiтентом цiнних паперiв та подається до НКЦПФР разом з фiнансовою звiтнiстю не виявлено.

Аудиторською перевiркою пiдтверджуються фiнансовi данi, наведенi у примiтках до фiнансової звiтностi.
Товариством розкрито основи облiкової полiтики вiдповiдно до вимог МСФЗ, та складено фiнансову звiтнiсть з урахуванням трансформацiї звiтностi, складеної за П(с)БО у звiтнiсть за вимогами МСФЗ.


6. Загальний висновок

Ми рахуємо, що в процесi аудиту нами було зiбрано достатньо доказiв, щоб зробити наступний висновок:
Визначення виручки вiд реалiзацiї та фiнансових результатiв дiяльностi, порядок обчислення податкових та iнших обов’язкових платежiв проводилось Товариством у звiтному перiодi вiдповiдно до нормативних актiв України з питань бухгалтерського облiку та податкового законодавства.
Бухгалтерська, податкова та статистична звiтнiсть складалась та подавалась Товариством у повному обсязi.
Показники статей рiчного Балансу Товариства на 31.12.2012р. в основному вiдповiдають даним синтетичного облiку та iснуючим нормативам бухгалтерського облiку, реально та точно вiдображають його фiнансовий стан. Їх достовiрнiсть та повнота може бути пiдтверджена.
Показники фiнансового стану Товариства вiдображенi в синтетичному облiку адекватно. Виконанi аудиторськi процедури дають пiдставу пiдтвердити достовiрнiсть та повноту показникiв Звiту про фiнансовi результати за 2012р.

Таким чином, фiнансова звiтнiсть ПАТ «Птахогосподарство “Червоний Прапор» вiдображає правдиву i неупереджену по усiх суттєвих аспектах картину фiнансового положення Товариства станом на 31.12.2012 р., а також результатiв його дiяльностi i руху грошових потокiв за 2012 рiк у вiдповiдностi до законодавчих i нормативних актiв в Українi з пiдприємництва, бухгалтерського облiку i фiнансової звiтностi.

7. Основнi вiдомостi про аудиторську фiрму:
? Аудиторська фiрма у формi товариства з обмеженою вiдповiдальнiстю „Аудит-сервiс IНК”
? Свiдоцтво про внесення до реєстру суб’єктiв аудиторської дiяльностi №0036, продовжене рiшенням Аудиторської палати України вiд 04 листопада 2010 року №221/3 чинне до 04.11.2015р.
? Свiдоцтво про вiдповiднiсть системи контролю якостi видане рiшенням АПУ вiд 26.11.2009 №208/6 № 0021
? Мiсцезнаходження: 76018 м. Iвано-Франкiвськ, вул. Б.Лепкого буд. 34., офiс 1.
? Телефон: (0342) 75-05-01,
? Електронна пошта: audiif@ukrpost.ua.

8. Основнi вiдомостi про умови договору про проведення аудиту:

Договiр на виконання аудиторських послуг: вiд 14 сiчня 2013р. №11.
Аудит проведено в перiод з 06 по 19 березня 2013р.

20 березня 2013р.

Директор по аудиту Аудитори:
(сертифiкат А 000023 (сертифiкат А 002553
продовжений рiшенням АПУ продовжений рiшенням АПУ
вiд 29.11.2012 №261/2) вiд 21.05.2009р. №202/2)

___________В.К.Орлова __________Є.Д. Вiнтоняк

__________Т.I.Бiдочка
Інформація про основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його положення на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання Основними видами дiяльностi у 2012 роцi були в тваринництвi - виробництво курячих товарних яєць та м"яса птицi, в рослинництвi - вирощування зернових культур. Дохiд вiд реалiзацiї продукцiї в 2012 роцi склав 438710 тис.гивень, що на 105187 тис. грн бiльше, порiвняно з попереднiм роком. Виробництво продукцiї за 2012 рiк : яець - 466256 тис. штук; м"яса птицi в живiй вазi - 9816 ц. В наступному роцi планується збiльшення обсягiв реалiзацiї. Вирощування птицi та виробництво курячих яєць є перспективним видом дiяльностi в результатi iснування значного попиту на продукцiю птахiвництва. Дiяльнiсть пiдприємства, пов"язана з рослинництвом, знаходиться пiд значним впливом сезонних змiн. В птахiвництвi особливої залежностi вiд сезонних змiн не має, але проблеми з вирощуванням кормiв, пов"язанi з несприятливими погодними умовами, негативно впливають на розвиток птахiвництва. Основними ринками збуту виробленої птахогосподарством продукцiї є оптова реалiзацiя беспосередньо зi складiв товариства юридичним та фiзичним особам Луганського, Донецького, iвано-Франкiвського, Днiпропетровського регiонiв, таким як : ТОВ "Iмперово Фудз", ТОВ "АТБ", ТОВ " Фоззi Фуд" та iн. Конкуренцiя в цiй галузi є значною для товариства, тому що безпосередньо в регiонi розташованi великi виробники продукцiї птахiвництва, а саме : АОЗТ "Лисичанська птахофабрика" та СТОВ "Авiс". Товариство використовує в основному вiтчизнянi джерела сировини. Основнi види сировини, матерiалiв та послуг, якими користується Товариство є комбiкорми для птицi, електрична енергiя, паливно-мастильнi матерiали, вакцини та ветпрепарати, запаснi частини, ремонтнi, будiвельнi та iншi матерiали. Перспективний план розвитку Товариства передбачає збiльшення виробництва яєць за рахунок збiльшення птахомiсць нарiвнi з проведенням роботи по зростанню продуктивностi птицi. Для цього пiдприємтсво постiйно проводить реконструкцiю виробничих примiщень з метою замiни старого обладнання на бiльш нове та сучасне. На дiяльнiсть пiдприємства значний вплив мають полiтичнi, юридичнi та економiчнi ризики, полiтика Держави щодо подальшого розвитку сiльськогосподарської галузi, розробленi економiчнi та соцiальнi програми, фiнансовий стан та купiвельна спроможнiсть споживачiв продукцiї. основними постачальниками, що займають бiльше 10 % у загальному об"ємi постачання, у звiтному перiоддi були : ПАТ "Вуглегiрський ЕКЗ"(комбiкорм), ТОВ "Промiндустрiя" та ТОВ НК "Артемiда Ойл" (ПММ), ПАТ "Луганськобленерго" (електрична енергiя), ТОВ "Фландрiя" та ТОВ "Київський КПК" (тара та тарнi матерiали), ПАТ "Ареал" та ПАТ "Перше травня" ( жива птиця), ТОВ "Ломанн Анiмал Хелс Україна" та ТОВ "Ветсинтез" ( ветпрепарати та вакцини) та iн.
Інформація про основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з її господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування Придбання та вiдчуження основних засобiв за останнi 5 рокiв : 2008 р. придбання-19507 тис. грн, вiдчуження - 141 тис. грн,2009 р. придбання-4912 тис. грн, вiдчуження - 0 тис. грн, 2010 р. придбання-55091 тис. грн, вiдчуження - 156 тис. грн, 2011 р. придбання - 152 тис. грн, вибуття - 876тис. грн., 2012 р. придбання - 63009 тис. грн., вибуття - 324 тис. грн. Збiльшення вартостi основних фондiв у 2012 роцi вiдбулося за рахунок придбання нового обладнання (насоси) на насоснi станцiї та в яйцесховище - гiдравлiчний вiзок для перемiщення вантажiв. Крiм того придбано дозатор для вакцiнацiї птицi тв вологомiр для контролю якостi зерна.
Інформація про основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства, інформацію щодо планів капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, в тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення Первинна вартiсть основних засобiв Товариства на 31.12.2012 року складає 157 464 тис. грн. сума нарахованого зносу на 31.12.2012 року складає 18118 тис.грн. Виробничi потужностi були завантаженi не повнiстю через передбаченi технологiєю виробництва санiтанi розриви, коли пташники пiсля вигрузки партiї птицi знаходяться на ремонтi та дезiнфекцiї. Ступiнь використання обладнання складає 94 %. Ступiнь зносу основних засобiв : будiвлi i споруди - 2,06%, транспортнi засоби - 57,43%, машини i обладнання - 24,6 %. Умови використання основних засобiв: 1) Будiвлi та споруди використовуються як виробничi примiщення, частина однiєї будiвлi використовується як адмiнiстративне примiщення. 2) Машини та обладнання - клiткове обладнання пташникiв, а також транспортери, двигуни, силовi машини, конвеєри, холодильники, транспортнi засоби (вантажнi та легковi автомобiлi, трактори, кобайни), инструменти, прилади та господарський iнвентар (прицепи, борони, культиватори, плуги, сiвалки) - необхiднi для здiйснення основних видiв дiяльностi - розведення птицi, вирощування зернових культур. За 2012 рiк було придбано основних засобiв на 63009 тис. грн, в тому числi машин та обладнання - 14 тис. грн., будинки та споруди - 62 992 тис. грн У звiтному роцi Товариство вибуття основних засобiв склало 324 тис. грн., зокрема машин та устаткування - на 82 тис. грн, транспортних засобiв - на 137 тис. грн., та iншi - 105 тис. грн.. Вiдчуження основних засобiв здiйснено в основному за рахунок списання повнiстю зношених та непридатних до подальшого використання основних засобiв.Обмежень на використання майна емiтента не має. Екологiчнi питання не впливають на використання активiв Товариства. У 2013 роцi емiтент планує розпочати реконструкцiю ще одного пташника, пiсля завершення якої кiлькiсть птахомiсць суттєво не змiниться, але старе, зношене обладнання буде змiнено на нове та бiльш сучасне. фiнансування проекту планується здiйснювати за рахунок власних та залучених коштiв.
Інформація щодо проблем, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень Iстотними проблемами, що впливають на дiяльнiсть емiтента, є: - порушення паритету цiн на промислову та сiльськогосподарську продукцуiю; - низька купiвельна спроможнiсть населення ; -низька реалiзацiйна цiна, а також висока собiвартiсть продукцiї через незбалансованiсть цiн на купованi товарно-матерiальнi цiнностi, сировину, матерiали, роботи, послуги. Високi цiни на птахiвниче обладнання, запаснi частини та комплектуючi, акумулятори, с/г тракторну гуму збiльшують термiни ремонтiв технологiчного клiткового обладнання та технiки. Спостерiгається рiзке зниження ступенiв оновлення птахiвничого обладнання. У машино-тракторному парку збiльшується коефiцiент зносу тракторiв, комбайнiв та автомобiлей. Проблеми у фiнансовiй, банкiвськiй, податковiй та полiтичнiй сферах не дають змоги довгостроково, на перспективу планувати дiяльнiсть товариства.
Інформація про факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства Штраф у сумi 34163,67 грн застосовано Пенсiйним фондом України за несвоєчасну сплату ЕСН; Штраф у сумi 275,18 грн застосовано Алчевським вiддiленням Луганської дирекцiї фонду по тимчасовiй втратi непрацездатностi за незаконне використання коштiв соцiального страхування.
Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента Структура капiталу станом на 31.12.2012 року становить : - власний капiтал - 518 944 тис. грн; Забезпечення таких витрат i платежiв - 636 тис. грн, зобов"язання - 309676 тис. грн. Власний капiтал має таку структуру : - статутний капiтал - 39627 тис. грн; -нерозподiлений прибуток - 479 316 тис. грн. У 2012 роцi Товариство на мало банкiвських кредитiв. Для фiнансування господарської Товариства та iнвестицiй у реконструкцiю пташникiв пiдприємтсом можливе залучення короткострокових та довгострокових кредитiв банкiв.
Інформація про вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та про очікувані прибутки від виконання цих договорів Станом на 31.12.2012 року укладених, але не виконаних договорiв у ПАТ "Птахогосподарство "Червоний прапор" не має.
Стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому) Робота керiвництва та фахiвцiв Товариства ведеться по наступним напрямкам : 1) Полiпшення якостi виробленої продукцiї з метою зростання її реалiзацiйної цiни та отримання додаткової суми виручки. Зменшення частки нетоварної продукцiї. 2) зростання продуктивностi працi, рост виробництва яєць на 1 курку-несучку. 3) Здешевлення собiвартостi вироблених яєць шляхом зниження прямих витрат, полiпшення якостi кормiв, закупки бiльш дешевої сировини.
Опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік У 2012 роцi дослiджень та розробок емiтент не здiйснював.
Інформація щодо судових справ, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається У 2012 роцi судових справ, стороною в яких виступав емiтент не було.
Інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі, за наявності, інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі Незвичайних та виняткових подiй у фiнансово-господарскiй дiяльностi Товариства, якi б суттєво вплинули на розмiр доходу вiд операцiйної дiяльностi у звiтному роцi не вiдбувалось.